Spawalnictwo Piła

Historia spawalnictwa sięga XIX wieku i od tego czasu jest stale udoskonalana. Nic dziwnego, bowiem spawanie daje ogromne możliwości tworzenia różnych konstrukcji, od wielkich elementów na mosty i statki, poprzez wiaty po elementy dekoracyjne. Ogromną zaletą która wyróżnia tę metodę od skręcania i nitowania jest możliwość łączenia elementów bez konieczności ich zakładania, i pozwala spawać części w zupełnie dowolny sposób. Wszystko to sprawia iż spawalnictwo Piła cieszy się  coraz większym zainteresowaniem i zajmują się tym osoby działające nie tyle przemysłowo co artystycznie.
Od kilku lat zrozumiałym zainteresowaniem cieszą się metalowe bramy i ogrodzenia. Dzisiejszy klient ma coraz większe wymagania, dlatego firmy oferujące asortyment ogrodzeniowy też muszą wzbogacać swoją ofertę. Metoda spawania pozwala w ciekawy sposób łączyć stal z drewnem, cegłami czy betonowymi elementami. Tego typu płot jest piękny, trwały i przy umiejętnym projektowaniu może być wyjątkowy.

Spawalnictwo bez tajemnic.

Do najpopularniejszych i najbardziej wykorzystywanych metod spawania zaliczamy metody MIG i MAG. Dobór gazu osłonowego ma wielkie znaczenie. Kiedy jest on odpowiedni, metoda MIG/MAG ma wszelakie zastosowanie. Aby proces był bardziej efektywny, a konstrukcja wytrzymała i solidna, potrzeba pełnego przygotowania średnicy drutu spawalniczego i parametrów spawania. Dzięki temu poczujecie, jak szybko i prężnie pójdzie wam praca, a jej efekty będą zadowalające.
Popularna jest również metoda TIG, w której powinniśmy dobrać odpowiedni gaz osłonowy, materiały, techniki spawania, i oczywiście odpowiednią elektrodę wieloformatową. Jeżeli zdecydujecie się spawać właśnie metodą TIG, zauważycie doskonałą jakość spoin oraz minimalną ilość błędów spawalniczych. To doskonały sposób dla spawaczy z niewielkim doświadczeniem, początkujących a także zajmujących się spawaniem artystycznym.
Metoda goni metodę… dlatego metoda MMA, jest wszechstronnie znana i używana, ponieważ spawa różne gatunki stali i scala je ze sobą. Mimo to żeby zobaczyć skutki tej metody należy przystosować odpowiednią elektrodę, i prędkość spawania, po tym wyniki pracy będą zauważalne diametralnie, z wielkim zadowoleniem.

spawalnictwo Piła

Adres

Al. Poznańska 79
64-920 Piła

Telefon